Aktuálne foto

Piatok 19. 4. 2024

Vitajte na našej stránke

Milí návštevníci,

na tejto stránke nájdete aktuálne novinky z našej školy, rozvrhy tried, zoznamy žiakov, fotky z akcií a ďalšie užitočné informácie o našej škole. Sme radi, že ste ju navštívili.

• 19. 3. 2024

Aktualizovali sme modul ŠKD

• Vážení rodičia budúcich prváčikov,

radi by sme Vám dali do pozornosti pripravovaný zápis do 1. ročníka na našej škole.

Prebiehať bude v niekoľkých etapách - v prvom rade treba vypísať elektronickú prihlášku, ktorú nájdete v spodnej časti tohto textu alebo v ľavom menu hlavnej stránky. Keď ju vyplnenú odošlete elektronicky, nám sa zobrazí v školskom informačnom systéme a bude Vám pridelený presný termín zápisu. Urobte tak, prosím, najneskôr do 27. marca 2024.

O presnom čase Vášho zápisu budete následne informovaní na Vami uvedenej mailovej adrese. Termín zápisu je určený na 6. apríla 2024. Ak máte otázky alebo Vám učený termín nebude vyhovovať, kontaktujte nás na mailovej adrese dolneluky@gmail.com.

• Veľká noc - sviatok kresťanský, ale aj sviatok jari. Patrí k nej aj tradičné zdobenie vajíčok - kraslíc, ktoré sú symbolom týchto sviatkov.

V ŠKD sme sa rozhodli vyhlásiť súťaž o tú najkrajšiu, najoriginálnejšiu kraslicu. Vytvor svoju kraslicu a prines ju svojej pani vychovávateľke. Využi svoju fantáziu - vítané sú rôzne techniky zdobenia. Všetky kraslice budú vystavené v škole na výstave. Samozrejme, odmena za originálne kraslice je istá!

Svoju kraslicu môžeš priniesť do 18. 3. 2024. Tešíme sa, keď košíky naplníme nápaditými vajíčkami.

• Mesto Brezová pod Bradlom v spolupráci s Mestskou políciou Brezová pod Bradlom a Základnou školou Dr. Štefana Osuského Brezová pod Bradlom hľadá pracovníka dohliadajúceho na priechod pre chodcov.

Prípadní záujemcovia kontaktujte MSP telefonicky - 034 694 22 31 alebo mailom - mestska-policia@brezova.sk.

• Milí rodičia a priatelia životného prostredia,

naša škola Vám ponúka možnosť zapojiť sa do celoslovenského projektu OLEJKO CHRÁNI PRÍRODU.

Projekt je zameraný na triedenie a zber použitého oleja z domácností našich žiakov a zamestnancov školy.

Stačí priniesť uzavretú plastovú fľašu s použitým kuchynským olejom a vložiť ju do pripravenej nádoby. Po jej naplnení bude obsah vyvezený a nádoba zostáva na mieste.

Tým, že spoločne dávame možnosť triediť tento druh odpadu priamo v našej škole, tak nám všetkým uľahčíme cestu k triedeniu a odovzdaniu použitého oleja, ktorý za iných okolností prírodu zaťažuje a znečisťuje.

• Milí žiaci, športovci,

sme veľmi radi, že môže naša základná škola v spolupráci s OZ Charis, CVČ Domček a Mestom Brezová pod Bradlom zorganizovať 5. ročník tradičného florbalového turnaja pod názvom Floorball cup #5. V prípade záujmu si, prosím, podrobne preštudujte pokyny:

TERMÍN: 19. február 2024 - 8.00 h (dievčatá) - 11.30 h (chlapci)

MIESTO: telocvičňa ZŠ Dolné lúky 357

PROPOZÍCIE (PRAVIDLÁ): florbal_turnaj_BpB024.pdf

• 12. 2. 2024

Aktualizovali sme modul ŠKD

• -22.11. - ŠKD workshop CVČ – 117 žiakov

-23.11. - odoslaný projekt Slnečné strechy

-24.11. - OK volejbal dievčatá – Myjava – 8 žiačok – 4. miesto

-28.11. - prevencia RÚVZ (Ľudské telo, Zdravý štýl) – 2AB, 3AB – 71 žiakov

-28.11. - prevencia RÚVZ (Látkové a nelátkové závislosti) – 8AB, 5AB – 72 žiakov

-28.11. - Všetkovedko – 1. stupeň – 25 žiakov

-29.11. - Divadlo Ludus – 6AB, 7AB – 100 žiakov

-29.11. - návšteva redaktorov Aktuality.sk

-30.11. - ŠK OANJ – prezenčne – 2 kategórie (8 + 10 žiakov)

• Vážení rodičia, priatelia školy,

Vaše 2% z dane môžu i tento rok cez Rodičovské združenie pri Základnej škole Dr. Štefana Osuského, Dolné lúky 357, Brezová pod Bradlom pomôcť spríjemniť výchovno-vzdelávací proces v našej škole.

Finančné prostriedky sú využívané na rozvoj školy a aktivít detí v nej - napríklad doplnenie počítačovej techniky, školské zariadenie, školský areál, ale aj odmeny žiakom, príspevky na kultúrne a športové aktivity a podobne... Vždy sa snažíme nájsť to najdôležitejšie, čo môže našim deťom spríjemniť alebo uľahčiť ich cestu za poznaním.